Blog - co nowego?

Kawa i jej wpływ na urodę

Kto z nas nie rozpoczyna dnia od filiżanki kawy? Lubimy jej smak oraz aromat. Sam zapach kawy pobudza nasze zmysły i dodaje nam energii aby rozpocząć nowy dzień. Kawa ma również swoje zastosowanie w kosmetyce głównie dzięki dużej zawartości kofeiny. Do najważniejszych składników kawy należą: proteiny, polisacharydy, węglowodany, lipidy, proteiny, substancje aromatyczne oraz przede wszystkim drogocenna kofeina.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 156 odsłony

Dzika róża i jej właściwości

Dziką różę zna każdy między innymi dlatego, że rośnie na łąkach, w lesie  oraz w parkach. Nie każdy jednak zna jej właściwości zdrowotne. Dzika róża zawiera aż 1200 mg witaminy C na 100 g owoców. Posiada największą ilość tej witaminy wśród roślin europejskich i dlatego jest tak bardzo cenna. Oprócz witaminy C, zawiera również licznie polifenole, które ułatwiają jej wchłanianie.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 101 odsłony

Maj i czerwiec to czas na zbiór płatków dzikiej róży

Przełom maja i czerwca to czas kiedy zbieramy płatki dzikiej roży w pobliżu nadmorskich wydm.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 193 odsłony

Trawa cytrynowa i jej właściwości zdrowotne !

Trawa cytrynowa jest uprawiana przede wszystkim w Malezji i Tajlandii. Z trawy cytrynowej pozyskujemy olejek cytronelowy, który ma właściwości przydatne w pielęgnacji skóry dlatego jest tak chętnie wykorzystywany w kosmetyce. Odświeżające i kojące właściwości trawy cytrynowej sprawiają, że tworzy się z niej najlepsze naturalne kosmetyki.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 402 odsłony

Mango - owoc ale również kosmetyk dla Twojego ciała

Czy lubicie Mango? Myślę, że ten owoc ma wielu swoich zwolenników i lubi Mango za jego smak ale czy wiecie , że jest również masło Mango, które składa się w 40-50% z kwasu oleinowego – nienasyconego kwasu tłuszczowego omega – 9, oraz z kwasów nasyconych, takich jak kwas stearynowy i palmitynowy. Kwas oleinowy jest klasycznym składnikiem kosmetyków nawilżających, uzupełnia płaszcz lipidowy skóry i regeneruje ją.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 209 odsłony

Czy wiecie, że kwiat chabru jest wykorzystywany w kosmetyce?

Kwiat chabru – pospolity chwast spotykany na polach zbóż jest także rośliną cenioną w zielarstwie i w kosmetyce. Płatki chabru bogate są w antocyjanidyny i flawonoidy, zawierają również składniki mineralne, między innymi magnez, potas i mangan. Składniki obecne w płatkach chabru pozytywnie wpływają na stan skóry i błon śluzowych. Napar z płatków chabru w postaci okładu na oczy pomaga zmniejszyć cienie i opuchliznę pod oczami, koi zmęczone oczy, łagodzi też objawy zapalenia spojówek i powiek.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 105 odsłony

Ochronne masło do ciała dla przyszłej mamy

W ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia. Burza hormonów z jaką mamy do czynienia, ma też wpływ na naszą skórę, podobnie, jak przybywające kilogramy i powiększające się brzuch i piersi. Podwyższony poziom estrogenów może powodować przesuszanie, podrażnienia i swędzenie skóry. W związku z tym na czas ciąży powinniśmy szczególnie zadbać o nasza skórę stosując kosmetyki przeznaczone dla kobiet w ciąży.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 110 odsłony

Odkryj nagietkowo-chabrową parówkę na twarz tej wiosny!

Dbając o urodę wiemy jak ważne jest regularne oczyszczanie twarzy. Po zimie zarówno nasze ciało jak i twarz potrzebuje regeneracji. W skórze twarzy kryją się bakterie i zarazki, ale również zanieczyszczenia, które dostają się w pory naszej skóry. Bardzo przydatnym zabiegiem , który może zastosować każda z nas jest parówka na twarz.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 344 odsłony

Wiosna to czas na odświeżenie skóry!

Wiosna to czas , kiedy możemy pomóc naszej skórze używając peelingu do ciała. Stosując peeling usuwamy zanieczyszczenia wewnętrznej warstwy naskórka i pobudzamy skórę do wytwarzania nowych komórek. Peeling, stosowany regularnie sprawia, że skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, lepiej ukrwiona - po prostu młodsza i piękniejsza.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 192 odsłony

Kosmetyki naturalne - nowa marka - ROSAFILO

Marka ROSAFILO to wyjątkowe polskie kosmetyki dla kobiet ceniących naturę i piękno.

label
comment 0 komentarze
remove_red_eye 623 odsłony